Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zilele de preaviz sunt plătite?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zilele de preaviz sunt plătite?

da
Pe durata preavizului contractul individual de muncă continuă să îşi producă toate efectele.( prestarii muncii de catre salariat si a platii drepturilor de natura salariala de catre angajator)