Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Când a întrat în vigoare legea cu pocnitorile , cu ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Când a întrat în vigoare legea cu pocnitorile , cu interval ...

Când a întrat în vigoare legea cu pocnitorile , cu interval de timp 6-24 (perioada de folosire)
Legea nr. 126/1995 - republicare 3
art.34
(2) Se interzice folosirea articolelor pirotehnice în următoarele situații:
a) între orele 24,00 și 6,00, cu excepția perioadelor autorizate, precum și a evenimentelor de interes local, național sau internațional, în baza aprobării autorităților locale;

b) la o distanță mai mică de 50 m de construcțiile de locuințe cu până la 4 niveluri și la mai puțin de 100 m față de cele cu peste 4 niveluri;
c) la o distanță mai mică de 500 m de instalațiile electrice de înaltă tensiune, de locurile de depozitare și livrare a combustibililor lichizi sau solizi, de instalațiile de gaze;
d) la o distanță mai mică decât cea prevăzută de reglementările în vigoare pentru obiectivele chimice și petrochimice ori pentru alte obiective care prezintă pericol de incendiu sau explozie;
e) în locurile în care există riscul producerii de alunecări de teren, avalanșe sau căderi de pietre;
f) pe drumurile publice deschise circulației rutiere, pe aleile pietonale și în spații deschise cu aglomerări de persoane;
g) la o distanță mai mică de 500 m de păduri.

Prevederea a intrat in vigoare la 01.12.2003
Dacă nu este voie cu pocnitori între 24-6,inseamna ça este voie între 6-24?Atunci dispar orele de liniște? Asa pare după formularea incompleta.