Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... O persoana cu dubla cetatenie (romana/germana) poate ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

O persoana cu dubla cetatenie (romana/germana) poate avea pasaport ...

O persona cu dubla cetatenie (romana/germana) poate avea pasaport eliberat de ambele tari ?
Daca nu, DE CE ??
Manuela Rășină, administrator
Da. Poate avea. Cate un pasaport din fiecare tara in care e cetatean. Cu conditia sa poarte acelasi nume in ambele tari.
tgeorgescu, utilizator
Schimbarea C.I. pentru persoane cu dubla cetățenie.
Dap: cand schimbati C.I. pe functionari ii intereseaza domiciliul, nu faptul ca mai aveti alte cetatenii.