avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... O persoana cu dubla cetatenie (romana/germana) poate ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

O persoana cu dubla cetatenie (romana/germana) poate avea pasaport ...

O persona cu dubla cetatenie (romana/germana) poate avea pasaport eliberat de ambele tari ?
Daca nu, DE CE ??
Ultima modificare: Sâmbătă, 10 Februarie 2024
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: tgeorgescu , utilizator 04:26, 18 Martie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da. Poate avea. Cate un pasaport din fiecare tara in care e cetatean. Cu conditia sa poarte acelasi nume in ambele tari.
Ultima modificare: Luni, 12 Februarie 2024
tgeorgescu, utilizator
Schimbarea C.I. pentru persoane cu dubla cetățenie.
Dap: cand schimbati C.I. pe functionari ii intereseaza domiciliul, nu faptul ca mai aveti alte cetatenii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dubla cetatenie si actul de identitate al cetateanului roman ContSters185701 ContSters185701 O persoana cu dubla cetatenie poate detine carte de identitate pentru fiecare tara a carei cetatean este? (vezi toată discuția)
Pasaport/buletin raduaw raduaw Buna,momentan am PASAPORT cu domiciliul in GERMANIA,buletinul am renuntat la el cand mi-am facut acest Pasaport cu o hartie de la primarie din Germania ca am ... (vezi toată discuția)
Repatriere si buletin de identitate ContSters355359 ContSters355359 Buna ziua , In cazul repatrierii ce acte trebuie , ce demersuri , pentru reprimirea buletinului de identitate ??? Mentionez ca ma reintorc in tara dupa o ... (vezi toată discuția)