Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... protest- parinti
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

protest- parinti

La sedinta cu parintii ne-au informat invatatoarele ca se desfinteaza clasele(I-IV) step by step pentru ca nu sunt bani pentru plata cadrelor didactice!
Aceste clase au fost infintate cu acordul MEC, Ispectoratului si Consiliului local!
Iar acum le desfinteaza!
Noi, parintii nu suntem de acord cu aceasta hotarare.
In calitate de parinti ce masuri(forme de protest legale) putem lua pentru a opri aceasta decizie?
Din moment ce invatamantul primar in Romania este gratuit si nu parintii sunt cei ce platesc invatatorii de la clasele step by step, nu puteti decat sa acceptati hotararea.