Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Vin cu o mică întrebare. Dacă anul trecut în iunie ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Vin cu o mică întrebare. Dacă anul trecut în iunie 2023 am ...

Vin cu o mică întrebare. Dacă anul trecut în iunie 2023 am terminat facultatea, iar anul acesta în octombrie 2024 voi naște, beneficiez de indemnizație?
Elena preda, utilizator
Noiembrie 2022 - octombrie 2024 ..perioada eligibila pentru CCC

Noiembrie 2022 - iunie 2023 , perioada luata in calcul , 8 luni.

In speta, nu veti putea beneficia de indemnizatia pentru CCC.
Dar totodată mai urmez cursuri de zi la o postliceala, din anul 2022 și până în prezent, doar ca este privată. Pot beneficia de aici, de indemnizație?
In perioada Noiembrie 2022 - octombrie 2024 , trebuie sa aveti minim 12 luni eligibile.