avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 287 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna! Pe data de 20/03/2024 am un termen intr-un dosar ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna! Pe data de 20/03/2024 am un termen intr-un dosar civil ...

Buna! Pe data de 20/03/2024 am un termen intr-un dosar civil unde s-a facut apel. As vrea sa stiu daca as putea cere un alt termen pe motiv ca nu mi-am luat inca aparator. Multumesc!
Cel mai recent răspuns: romascanu , moderator 09:51, 16 Martie 2024
El singur nu s-a făcut. Iar dacă prin acest impersonal, omiteți să spuneți că dvs. l-ați făcut, atunci ...
De cerut se poate orice. Dar, dacă dvs. sunteți apelantul, sunt mari șanse să nu-l obțineți.
Ultima modificare: Sâmbătă, 16 Martie 2024
romascanu, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Expertize auto si expertize medico-legale luciantec luciantec buna ziua. ma intereseaza daca in faza de apel mai pot cere o noua expertiza medicolegala si o expertiza pentru determinarea valorii si a daunelor ... (vezi toată discuția)
Cum sa fac un recurs anndy_a anndy_a am avut un proces pentru rezolutie contract , pe care l-am pierdut din cauza k eu am primit citatie abia la ultimul termen si atunci nu am avut timp decat 10 ... (vezi toată discuția)
Hotarare penala b_ella b_ella Buna ziua, As avea nevoie de cateva sfaturi va rog frumos. Pe scurt, situatia este asa: un proces penal care a urmat cursul: judecatorie-tribunal-curtea de ... (vezi toată discuția)