Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Am inteles ca prescriptia poate fi constatata doar de ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Am inteles ca prescriptia poate fi constatata doar de catre o ...

Am inteles ca prescriptia poate fi constatata doar de catre o instanta de judecata si as dori sa stiu daca prin cererea pe care o voi introduce la instanta trebuie sa solicit si recalcularea listelor de plata cu calculul intretinerii aferent perioadei 2014-2021? de curand am solicitat fisa contabila a proprietatii mele de la administratorul asociatiei de proprietari si am constatat prezenta acestor sume de mult prescrise. Precizez ca pana in prezent nu am primit nicio somatie de plata de la asociatia de proprietari si nu m-au dat in judecata. Pentru sumele respective eu am facut diverse sesizari privind legalitatea inregistrarii in contabilitate insa de la asociatie am primit raspunsuri pe langa lege si fara sa mi se arate documente justificative. Mai mult decat atat, pentru ca am sesizat nereguli imense, cu sume care nu au acoperire in acte, comitetul executiv al asociatiei a emis o decizie prin care mie mi-a fost interzis accesul la documentele asociatiei pe motiv ca am datorii neonorate. Primaria a fost sesizata insa m-au trimis in instanta de judecata. Multumesc pentru ajutor!
~ Conținut șters la cerere ~
multumesc pentru sfat!