Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua! Vă rog să mă ajutați cu următoarea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua! Vă rog să mă ajutați cu următoarea problemă: ...

Bună ziua! Vă rog să mă ajutați cu următoarea problemă: la începutul anului 2024, doamna contabilă îmi solicita să fac o schemă cu lunile și suma orientativă pentru decontarea navetei și îmi spune ca după încheierea anului școlar, respectiv 21.06, eu nu o să primesc banii pe navetă pe motiv ca “ așa i s-a spus mai de sus”. Problema este ca, pe timp de vară, eu o să mai am zile de activitate. Cum pot obliga unitatea să îmi deconteze naveta și pentru zilele de activitate din vară? Vă mulțumesc anticipat!
Nu aveti cum sa-i obligati , decat prin darea in judecata.