avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 145 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Casa de marcat obligatorie?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Casa de marcat obligatorie?

Urmează sa îmi deschid un SRL și voi preda cursuri de muzica la o locație fizica. Totuși, plățile se vor face doar în baza de factura, fără Cash sau plata cu cardul la locație. Mai am nevoie de casa de marcat în aceasta situație?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 10:32, 29 Martie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu aveti ce face cu casa daca dvs doar facturati si incasati cu opm deci nu va trebuie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Venituri din activitate economica sau activitate f.s.p. mariusf09 mariusf09 Un ONG, incheie contracte de prestari servicii cu comitete de parinti formate in diferite institutii(scoli, gradinite si altele) in baza carora presteaza ... (vezi toată discuția)
Factura incasata cu chitanta sau fara? Mihai223 Mihai223 O PFA neplatitoare de TVA, care presteaza servicii, factureaza catre un client SRL / PFA. Exista contract intre cele doua entitati in care se stipuleaza si ... (vezi toată discuția)
Plata card emitere bon fiscal? LazarAlinaMihaela LazarAlinaMihaela Buna ziua, am un coafor si am avut o \\\\\\"mica problema\\\\\\" cu un client. Practic domnul a achitat cu cardul acum o saptamana plata unor servicii care ... (vezi toată discuția)