Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Locuiesc in alt oraș și certificatul de deces in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Locuiesc in alt oraș și certificatul de deces in cît timp ...

Locuiesc in alt oraș și certificatul de deces in cît timp se eliberează cînd ruda a decedat.
Se eliberează de la Primăria din comuna sau de la evidența populației pe baza certificatului de moștenitor din oraș pe loc dublicat sau pot trimite E- mail sa îl redacteze sa îl ridic cînd ajung.
În câteva ore de la depunerea actelor va dau certificatul de deces.
Dar de fapt ce doriți? Vad ca amintiți și de certificat de moștenitor.
Pana la dezbaterea succesiunii mai e. Abia a decedat.
george-neagu, moderator
Trimit online certificatul de moștenitor ptr certificatul de deces.
Cînd ajung plătesc o taxa.

george-neagu a scris:

În câteva ore de la depunerea actelor.
Dar de fapt ce doriți? Vad ca amintiți și de xertificat de moștenitor.
Pana la dezbaterea succesiunii mai e. Abia a decedat.

Nici nu a murit. Nu, înca:))

george-neagu a scris:

În câteva ore de la depunerea actelor va dau certificatul de deces.
Dar de fapt ce doriți? Vad ca amintiți și de certificat de moștenitor.
Pana la dezbaterea succesiunii mai e. Abia a decedat.

gi-jane2, moderator
Nu ii doresc moartea dar să știu ce am de făcut la derută în acel moment nu știi ce e de făcut din cauza distanței.

gi-jane2 a scris:

Nici nu a murit. Nu, înca:))

george-neagu a scris:

În câteva ore de la depunerea actelor va dau certificatul de deces.
Dar de fapt ce doriți? Vad ca amintiți și de certificat de moștenitor.
Pana la dezbaterea succesiunii mai e. Abia a decedat.

Pana ajungeti dvs, e emis deja. Nu va mai perpeliti atat.