Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Am avut un proces. S-a pronuntat hotararea, s-a ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Am avut un proces. S-a pronuntat hotararea, s-a comunicat, suntem ...

Am avut un proces. S-a pronuntat hotararea, s-a comunicat, suntem in termen de apel. Insa am primit din nou citatie cu termen, dupa pronuntarea si comunicarea hotararii, Mai mult decat atat e vizibil si pe portalul instantelor. Ce inseamna asta? Fac apel...mai astept? Nu inteleg? Va rog sa ma ma lamauriti si sa ma ajutati. Ce am de facut?
Depinde ce scrie pe portal, poate fi vorba despre o.indreptare eroare materiala ,cerere lămurire dispozitiv.Aceste aspecte ar trebui lămurite cu av angajat iar dacă nu ați avut la fond,vreți sa faceți și apel atunci în mod cert va trebuie ajutor specializat..Puteti cere informații telefonice la arhiva instantei,merge personal etc.
Pe portal nu scrie nimic, decat termenul si ora estimata.