Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Facilitati fiscale -constructii 2024
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Facilitati fiscale -constructii 2024

Buna seara, firmala la care lucrez desfasoara activitati in domeniul constructiilor conform cod Caen 41.42.43. Sectiunea F -Constructii.
Angajatorul este obligat sa aplice facilitatile fiscale in vigoare sau are posibilitatea de a decide daca aplica sau nu aceste facilitati financiare. Mentionez ca ceilalti angajati dispun de acesta facilitate financiare.
Ma intereseaza deoarece daca introduc salariul meu brut intr-un calculator de salarii online si nu selectez sectiunea Constructii si Agricultura , salariul calculat este egal cu salariul net pe care il incase. Daca selectez obtiunea constructii si agricultura salariul calculat este mai mare fata de ce primesc net.
B. Vlad, utilizator
Angajatorul este obligat sa aplice facilitatile fiscale in vigoare.