avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 832 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită unde gasim model de cerere de incuviintare a ...
Discuție deschisă în Executare silită

unde gasim model de cerere de incuviintare a executarii silite

am nevoie de o astfel de cerere pentru un debitor ce nu a platit nici dupa dispunerea judecatoreasca definitiva
Cel mai recent răspuns: petrans , utilizator 14:50, 18 Februarie 2010
@petrans
1-Aveti nevoie de hotarare definitiva .
Adresati instantei cerere ,la care anexati taxa si timbru judiciar,solicitati investirea cu formula executorie
2-Cu titlul executoriu contactati executor judecatoresc,incheiati contract,achitati taxe aferente .
Executorul demareaza activitatile catre instanta pentru solicitarea incuviintarii executarii silite
In baza incuviintarii executarii silite,demareaza activitatile specifice,intocmire somatii.procese verbale
multumesc de toate aceste informatii.am retransmis catre instanta decizia spre infiintarea titlului executoriu,apoi astept noua decizie si voi merge la un executor S1 in Bucuresti.spre sa am ce sa le iau debitorilor pana atunci.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita chris4 chris4 Buna ziua cum se procedeaza pentru a depune o cerere da executare silita. -unde trebuie trimisa -ce trebuie sa contina cererea -daca se poate trimite prin ... (vezi toată discuția)
Admisibilitatea cererii de revizuire la incuviintarea executarii silite florindbro florindbro Este admisibila cererea de revizuire in baza art.322 pct.5 C.p.c. impotriva incheierii data de judecatorie privind admiterea incuviintarii executarii silite? (vezi toată discuția)
Oug 119/2007 ENGFULL ENGFULL am obtinut o ordonanta de plata in temeiul OUG 119 /2007 dupa expirarea celor 10 zile in care se poate face cerere de anulare , solicit instantei ... (vezi toată discuția)