Forum Discuţii juridice Executare silită unde gasim model de cerere de incuviintare a ...
Discuție deschisă în Executare silită

unde gasim model de cerere de incuviintare a executarii silite

am nevoie de o astfel de cerere pentru un debitor ce nu a platit nici dupa dispunerea judecatoreasca definitiva
@petrans
1-Aveti nevoie de hotarare definitiva .
Adresati instantei cerere ,la care anexati taxa si timbru judiciar,solicitati investirea cu formula executorie
2-Cu titlul executoriu contactati executor judecatoresc,incheiati contract,achitati taxe aferente .
Executorul demareaza activitatile catre instanta pentru solicitarea incuviintarii executarii silite
In baza incuviintarii executarii silite,demareaza activitatile specifice,intocmire somatii.procese verbale
multumesc de toate aceste informatii.am retransmis catre instanta decizia spre infiintarea titlului executoriu,apoi astept noua decizie si voi merge la un executor S1 in Bucuresti.spre sa am ce sa le iau debitorilor pana atunci.