Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general casare timbre!
Discuție deschisă în Contabilitate în general

casare timbre!

buna ziua,
imi poate spune cineva care sunt procedurile si legislatia pentru casarea unor timbre (fiscale si judiciare) din gestiune. acestea nu mai pot fi utilizate.
va multumesc!
Scuze pt. intarziere. Am citit de-abia acum mesajul.

Eu cred ca timbrele nu reprezinta bunuri materiale. Ceea ce importa la timbre este valoarea atribuita lor si nu valoarea intrinseca. Practic timbrele sunt niste bucati de hartie tiparita. Pentru declasarea / distrugerea lor nu este nevoie de completarea documentului mentionat de dv. Aceasta a fost motivatia opiniei mele.

Citind cu atentie cele afirmate de dv. trebuie sa recunosc ca aveti dreptate. Paza buna trece primejdia rea - este o zicala. Daca se poate face ceva pt.protectia ulterioara, de ce nu ? Eu sunt pentru formalitati cat mai putine, dar imi insusesc sugestia dv. Multumesc.