Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... dreptul de mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

dreptul de mostenire

Buna ziua,as vrea sa ma lamureasca si pe mine cineva daca se poate vizavi de urmatoarea situatie:am un copil din afara casatoriei ,iar tatal sau a decedat acum 3luni.Tatal copilului stiind ca va deceda a mers la notariat si a facut acte de vanzare fratelui sau (unchiul copiluli meu)pe toate bunurile pe care le detitinea.Nu stiu exact care a fost motivul acestei hotarari ,insa pe mine ma pune tare mult pe ganduri.Fratele ,a spus ca copilul meu va primi ceea ce tatal sau a spus ,dar sa am rabdare . Ce pot eu sa fac intr-o astfel de situatie?
multumesc ,doamna IOANA, incepand de maine voi incepe toate demersurile.