avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 145 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Tichete de masa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Tichete de masa

Cate tichete de masa ar trebui sa primeasca un salariat cu norma de 4 ore pe zi?Primeste la fel ca salariatii cu 8h/zi sau se reduce numarul la jumatate?Multumesc..
Cel mai recent răspuns: Ank27 , utilizator 10:50, 15 Februarie 2010
Mi s-ar parea logic ca la 4h/ zi sa primeasca jumatate din numarul tichetelor acordate celor cu norma intreaga...Insa am gasit in lege cele mentionate de Dvs -faptul ca nu este relevant nr de ore lucrate..Va multumesc...
@Angel2007: merci pentru info,sunt foarte pertinente si mi-au inlaturat emotiile :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tichete de masa edusa edusa DACA SUNT ANGAJAT CU 4 ORE DE CATE TICHETE BENEFICIEZ? (vezi toată discuția)
Tichete de masa anonim anonim Daca am 2 contracte de munca dintre care unul cu timp partial, beneficiez de tichete de masa in baza acestui contract, binenteles prroportional cu timpul ... (vezi toată discuția)
Tichete de masa pt angajatii cu timp partial tudorache_alyna tudorache_alyna Tichetele de masa se acorda proportional cu norma in cazul salariatilor incadrati cu timp partial? (vezi toată discuția)