Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Tichete de masa
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Tichete de masa

Cate tichete de masa ar trebui sa primeasca un salariat cu norma de 4 ore pe zi?Primeste la fel ca salariatii cu 8h/zi sau se reduce numarul la jumatate?Multumesc..
Mi s-ar parea logic ca la 4h/ zi sa primeasca jumatate din numarul tichetelor acordate celor cu norma intreaga...Insa am gasit in lege cele mentionate de Dvs -faptul ca nu este relevant nr de ore lucrate..Va multumesc...
@Angel2007: merci pentru info,sunt foarte pertinente si mi-au inlaturat emotiile :)