Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Bannerul unei societati trebuie inregistrat undeva?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Bannerul unei societati trebuie inregistrat undeva?

Buna seara,

Daca am desenat un banner, logo care o sa fie folosit in reclamele societatii trebuie sa-l declar undeva?

De exemplu trebuie sa fie inregistrat la Registrul Comertului sau la alte institutii pentru a nu aparea vreo problema sau nu exista niciun regim in acest sens?

Multumesc anticipat !

Vad ca nimeni nu a spus de faptul ca emblema unei societati (logo, cum ii ziceti) se inregistreaza la registrul comertului. Gasiti aici formalitatile necesare: [ link extern ]
Andreea Lisievici a scris:

Vad ca nimeni nu a spus de faptul ca emblema unei societati (logo, cum ii ziceti) se inregistreaza la registrul comertului. Gasiti aici formalitatile necesare: [ link extern ]

Ce se intampla daca am folosit un logo pe fluturasi de publicitate, acesta nefiind inregistrat la RG. Ma poate intreba cineva de acel logo ? E posibila vreo sanctiune si din partea cui? Multumesc
mihai_pirjol, utilizator
Nu se intampla nimic, daca e sa vorbim practic chiar nu stiu multe societati care sa isi fi inregistrat emblema la RC. E pur si simplu o potectie in minus.