Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cerere catre director
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cerere catre director

Buna ziua, ma intereseaza daca pentru a depune o cerere de instiintare cum ca sunt gravida se poate duce sotul la firma la care am lucrat sau trebuie sa merg personal ( pot sa-i fac o imputernicire notariala?) Eu sunt in concediu de crestere copil cu primul baietel iar acum sunt insarcinata cu cel de-al doilea (adica se suprapun). Multumesc.:)
puteti face acest lucru si print-o scrisoare recomandata cu confirmare de primire
Cererea o poate depune fara imputernicire, sa fie in doua exemplare obligatoriu pentru a putea preveni neplacerile, cererea o depune la secretariat un exemplar ramane la societate iar pe una trebuie sa va dea un numar de inregistrare. Imputernicirea poate fi utila doar in cazul semnaride sot a unor documente in numele tau dar nici intr-un caz la depunderea cereri.
Multumesc.