Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Spor Control Financiar Preventiv
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Spor Control Financiar Preventiv

Bună ziua.
M-ar interesa dacă o persoană cu studii superioare în domeniul financiar contabil, încadrată pe postul de consilier III - contabil într-o primărie comunală, sub 1 an vechime, poate beneficia de sporul de CFP şi în ce cuantum.Specific că este post unicat în specialitate.Care este baza legală acordării acestui spor?
Vă mulţumesc.
Da, 25% aplicat salariului de baza(aveti grija acum cu noua salarizare) cum il aplicati iar legea este 84/2003