avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 231 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Spor Control Financiar Preventiv
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Spor Control Financiar Preventiv

Bună ziua.
M-ar interesa dacă o persoană cu studii superioare în domeniul financiar contabil, încadrată pe postul de consilier III - contabil într-o primărie comunală, sub 1 an vechime, poate beneficia de sporul de CFP şi în ce cuantum.Specific că este post unicat în specialitate.Care este baza legală acordării acestui spor?
Vă mulţumesc.
Cel mai recent răspuns: sorin dan , utilizator 14:39, 21 Februarie 2010
Da, 25% aplicat salariului de baza(aveti grija acum cu noua salarizare) cum il aplicati iar legea este 84/2003

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizaþie control financiar preventiv IAMANDI CRISTIAN IAMANDI CRISTIAN Bună ziua. M-ar interesa dacă o persoană cu studii superioare în domeniu, încadrată pe postul de consilier III - contabil într-o primărie comunală, ... (vezi toată discuția)
Acordare viza cfp aniachim aniachim Subt contabil si am salariul de incadrare format din: incadrare + vechime + 25 clase pt ca sunt in echipa de proiect pe fonduri nerambursabile. Intrebarea mea ... (vezi toată discuția)
Spor de vechime Flori14 Flori14 In august anul 2009 am beneficiat de sporul de vechime de 25 % , lucram la Trezorerie, in iulie anul 2011s-a desfiintat Trezoreria si m-am transferat la ... (vezi toată discuția)