Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract vanzare cumparare fara numar de inregistrare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract vanzare cumparare fara numar de inregistrare

soacra mea detine un apartament din anul 1992 . pana in acel an a stat in chirie in acel apartament dupa care l-a cumparat de la fostul CAP. pe contractul de vanzare cumparare nu este nr de inregistrare cel din coltul din dreapta sus. arhiva de la C.A.P. a ars. unde as putea gasi acest numar pt a putea vinde apartamentul.
daca l-ati transcris, in registrul de inscriptiuni si transcriptiuni.. daca nu.. nu e si gata! se va trece fara numar.. mare scofala!!!... doar data la care a fost incheiat va fi trecuta, atat!
Petre Enache, Avocat