avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 532 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Firma suspendata, depun bilant sau doar decl.de ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Firma suspendata, depun bilant sau doar decl.de inactivitate ?

Am suspendat firma incepand cu 05.2009 si nu stiu cum sa procedez :depun bilant pt.2009 sau doar o declaratie de inactivitate ?! si pana la ce data?
Mentionez ca am depus decl.101(pt.2009) pe 15.02.2010.
Cel mai recent răspuns: id_alyna , utilizator 10:56, 1 Martie 2010
Se depune bilant.
Declaratia de inactivitate se depune de catre firmele care nu au desfasurat activitate de la infiintare si pana la 31.12.2009. Declaratia de inactivitate se depune pana pe data de 28.02.2010.
Daca nu va aflati in situatia de mai sus, depuneti asa cum a spus si @malamut, bilant. Bilantul se depune pana pe 30.05.2010.
Aceasta declaratie de inactivitate se depune doar la Registrul Comertului sau si la Finante?
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozitul forfetar steluta bz steluta bz In completarea intrebarii anterioare privind impozitul forfetar pentru firmele suspendate prin Camera de Comert, care sunt urmatorii pasi de facut pentru a ... (vezi toată discuția)
Societate fara activitate care a platit impozit forfetar iuliana25 iuliana25 Buna ziua! Am o firma care de la infiintare si pana azi nu a avut activitate. Fiindca am suspendat-o abia in iulie 2009 am fost nevoita sa platesc impozit ... (vezi toată discuția)
Plata impozit forfetar la o societate care nu a functionat niciodata de la infiintare in 1994 misha5 misha5 Am o societate infiintata in 1994 si care nu a avut niciodata activitate .In fiecare an am depus la Administratia fiscal locala declaratii pe proprie ... (vezi toată discuția)