Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Firma suspendata, depun bilant sau doar decl.de ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Firma suspendata, depun bilant sau doar decl.de inactivitate ?

Am suspendat firma incepand cu 05.2009 si nu stiu cum sa procedez :depun bilant pt.2009 sau doar o declaratie de inactivitate ?! si pana la ce data?
Mentionez ca am depus decl.101(pt.2009) pe 15.02.2010.
Se depune bilant.
Declaratia de inactivitate se depune de catre firmele care nu au desfasurat activitate de la infiintare si pana la 31.12.2009. Declaratia de inactivitate se depune pana pe data de 28.02.2010.
Daca nu va aflati in situatia de mai sus, depuneti asa cum a spus si @malamut, bilant. Bilantul se depune pana pe 30.05.2010.
Aceasta declaratie de inactivitate se depune doar la Registrul Comertului sau si la Finante?
Multumesc!