Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale taxa primarie?
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

taxa primarie?

Am primit de la primarie o instiintare in care conform unei hotarari de consiliu trebuie sa platim taxa de gunoi si paza pentru firma care isi are sediul la ei in arie, chiar daca firma nu isi desfasoara activitatea la sediu ci numai la beneficiari (daca e suspendata nu se plateste), mentionez ca suma este de 700 de ron.

Intrebarea mea este acesta taxa nu este un abuz macar in urma sumei foate mari.
Si daca se poate face ceva pentru a nu plati acesta suma?
Va multumesc
Contestati in termen legal impunerea,mai ales daca va aflati in postura de unitate
suspendata
Consultati cu atentie prevederile respectivei hotarari de consiliu