avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 758 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... URGENT!!!!!
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

URGENT!!!!!

Mi-ar putea cineva trimite HG 540/2000, privind aprobarea incadrarii in categorii functionale a drumurilor publice si a drumurilor de utilitate privata deschise circulatiei publice ???

MULTUMESC!!!
Cel mai recent răspuns: smeagull , utilizator 10:54, 3 Martie 2010
HOTARARE nr. 540 din 22 iunie 2000
privind aprobarea incadrarii in categorii functionale a drumurilor publice si a drumurilor de utilitate privata deschise circulatiei publice
EMITENT: GUVERNUL
PUBLICAT IN: MONITORUL OFICIAL nr. 338 din 20 iulie 2000
Data intrarii in vigoare : 20/07/2000
In temeiul prevederilor art. 107 din Constitutia Romaniei si ale prevederilor art. 12 din Ordonanta Guvernului nr. 43/1997 privind regimul drumurilor, republicata,
Guvernul Romaniei adopta prezenta hotarare.
ARTICOL UNIC
Se aproba incadrarea in categorii functionale a drumurilor publice si a drumurilor de utilitate privata deschise circulatiei publice, potrivit anexelor nr. 1-4*) care fac parte integranta din prezenta hotarare.
*) Anexele nr. 1-4 se publica ulterior.

Din pactea, anexele nu le gasesc acum, in plus au sute de modificari.
Ultima modificare: Miercuri, 3 Martie 2010
smeagull, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Anexa 3 modificata la hg 540 / 2000 al_laura85 al_laura85 Buna, Stie cineva unde pot gasi Anexa 3 modificata si actualizata la zi, la HG 540 din 22 iunie 2000 privind aprobarea încadrării în categorii ... (vezi toată discuția)
Actualizare ordonanta 43/1997 privind regimul drumurilor ramona1986 ramona1986 Poate cineva sa-mi trimita OG 43/1997 priving regimul drumurilor actualizata la zi? Am inteles ca s-au modificat distantele fata de axul drumului la care se ... (vezi toată discuția)
Alcoolemie IonIonut22 IonIonut22 Buna ziua, Am fost depistat cu o alcoolemie de 0,70 in etilotest pe un drum de tara. S-a inaintat o adresa pentru a afla starea drumului, daca este public ... (vezi toată discuția)