Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... URGENT!!!!!
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

URGENT!!!!!

Mi-ar putea cineva trimite HG 540/2000, privind aprobarea incadrarii in categorii functionale a drumurilor publice si a drumurilor de utilitate privata deschise circulatiei publice ???

MULTUMESC!!!
HOTARARE nr. 540 din 22 iunie 2000
privind aprobarea incadrarii in categorii functionale a drumurilor publice si a drumurilor de utilitate privata deschise circulatiei publice
EMITENT: GUVERNUL
PUBLICAT IN: MONITORUL OFICIAL nr. 338 din 20 iulie 2000
Data intrarii in vigoare : 20/07/2000
In temeiul prevederilor art. 107 din Constitutia Romaniei si ale prevederilor art. 12 din Ordonanta Guvernului nr. 43/1997 privind regimul drumurilor, republicata,
Guvernul Romaniei adopta prezenta hotarare.
ARTICOL UNIC
Se aproba incadrarea in categorii functionale a drumurilor publice si a drumurilor de utilitate privata deschise circulatiei publice, potrivit anexelor nr. 1-4*) care fac parte integranta din prezenta hotarare.
*) Anexele nr. 1-4 se publica ulterior.

Din pactea, anexele nu le gasesc acum, in plus au sute de modificari.
smeagull, utilizator