Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... cum sa fac???
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

cum sa fac???

am facut un leasing acum un an si jumatate. nu mai am bani sa platesc ratele.deja sunt in intarziere cu 3 rate neplatite. cred ca o sa vina sa-mi ia masina. dar as vrea sa pot sa fiu pregatit, in cazul in care valoarea de rascumparare va fi mai mica, decat am eu sa platesc. pe ce baza ma vor putea obliga sa platesc diferenta ramasa? pot sa ma execute la alte bunuri?
multumesc.
pct 1-7 din contract, pe scurt
-neplata 2 rate consec
-folos necorespunz a obiectului de leasing
-informatii inexacte cu priv la sit fin a utiliz
-fol masinii la savrsirea de infractiuni
-cedeaza oblig si drepturile contractului fara acordul locatorului
-intra in insolvabilitate, faliment
-dizolvare sau lichidare
-valoarea reparatiei depaseste valoarea asigurata
-obiectul de leasing este distrus, furat