Forum Discuţii diverse Cărţi. Interesante, de ... Codul penal din 1936
Discuție deschisă în Cărţi. Interesante, de recomandat, topuri...

Codul penal din 1936

Buna ziua.
Va rog daca ma poate indruma cineva cum pot obtine codul penal din 1936.
Va multumesc.
Nu il putei gasi usor, si eu l-am cautat...doar daca cineva de pe aici ar avea amabilitatea sa ni-l trimita ;)
fie dintr-un program bun de legislatie, multe institutii si firme au un astfel de program, fie de la un anticariat
Va multumesc. Sa speram.
In linkul de mai jos este Codul Penal de la 1936
[ link extern ]
Iar in linkul urmator CPP de la 1936
[ link extern ]
Iar in linkul de mai jos niste Monitoarele Oficiale de la 1864 pana in 2010 cu siguranta gasiti multe legi interesante inclusiv Codul Penal din sec XIX
[ link extern ]