avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Cărţi. Interesante, de ... Codul penal din 1936
Discuție deschisă în Cărţi. Interesante, de recomandat, topuri...

Codul penal din 1936

Buna ziua.
Va rog daca ma poate indruma cineva cum pot obtine codul penal din 1936.
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: ContSters146145 , utilizator 19:02, 24 Noiembrie 2010
Nu il putei gasi usor, si eu l-am cautat...doar daca cineva de pe aici ar avea amabilitatea sa ni-l trimita ;)
fie dintr-un program bun de legislatie, multe institutii si firme au un astfel de program, fie de la un anticariat
Va multumesc. Sa speram.
In linkul de mai jos este Codul Penal de la 1936
[ link extern ]
Iar in linkul urmator CPP de la 1936
[ link extern ]
Iar in linkul de mai jos niste Monitoarele Oficiale de la 1864 pana in 2010 cu siguranta gasiti multe legi interesante inclusiv Codul Penal din sec XIX
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Articole din ziare vechi iepurache2004 iepurache2004 buna ziua am o intrebare,pot vedea on line un articol dintr-un ziar mai vechi...sa zicem sec XIX sau mai încoa?am vaz in unele filme k se pot accesa arhive ... (vezi toată discuția)
Provocarea ilegala a avortului - jurisprudenta Alin.E Alin.E Ma poate indruma cineva in vederea gasirii de jurisprudenta in domeniul provocarii ilegale a avortului? (vezi toată discuția)
Hartuire lungus lungus Am avut o relatie cu un barbat, de origine greaca, am decis sa inchei relatia si acum permanent ma hartuieste, imi trimite fel de fel de mesaje de amenintare, ... (vezi toată discuția)