Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Contract recrutare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Contract recrutare

Salutari ! Apelez la cei care au cunostinte juridice pentru a lamuri un aspect din contractele de recrutare.

Cum poate o firma de recrutare sa afle daca clientul a angajat un candidat din cei oferiti in cadrul recrutarii in firma beneficiara a serviciilor de recrutare nu declara firmei de recrutare persoanele angajate.
numai printr-o firma de detectivi particulari sau prin alte metode neoficiale, fiindca ITM-ul nu o sa va dea nimimic oficial:D
sau sunati candidatii si aflati de la ei;)
Care candidati? Cei oferiti de firma de recrutare?:)) Pai si ei trebuie sa dea un comision:((
din cate stiu eu , candidatii nu trebuie sa dea cmision. de-aia am si propus varianta asta. dar nu bag mana in foc.

da un telefon la firma si cere cu candidatul. or sa se dea de gol :)