avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 363 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Contract recrutare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Contract recrutare

Salutari ! Apelez la cei care au cunostinte juridice pentru a lamuri un aspect din contractele de recrutare.

Cum poate o firma de recrutare sa afle daca clientul a angajat un candidat din cei oferiti in cadrul recrutarii in firma beneficiara a serviciilor de recrutare nu declara firmei de recrutare persoanele angajate.
Cel mai recent răspuns: Romică Stoica , Consilier juridic 22:50, 30 Decembrie 2006
numai printr-o firma de detectivi particulari sau prin alte metode neoficiale, fiindca ITM-ul nu o sa va dea nimimic oficial:D
sau sunati candidatii si aflati de la ei;)
Care candidati? Cei oferiti de firma de recrutare?:)) Pai si ei trebuie sa dea un comision:((
din cate stiu eu , candidatii nu trebuie sa dea cmision. de-aia am si propus varianta asta. dar nu bag mana in foc.

da un telefon la firma si cere cu candidatul. or sa se dea de gol :)

Alte discuții în legătură

Un barbat mi-a zis ca e ruda cu stra-stra bunicul meu vulpita200 vulpita200 Un barbat mi-a zis ca e ruda cu stra-stra bunicul meu, dar pana acum nu a facut dovada ca e ruda cu stra-stra bunicul meu. M-a pus pe mine sa fac dovada ca ... (vezi toată discuția)
Conflict de munca...exista vreo solutie? Sleipnir23 Sleipnir23 Buna ziua, Lucrez de 5 ani la o companie de asigurari. Acum 3 luni postul pe care il ocupam s-a desfintat din cauza unei reorganizari si din 12 persoane ... (vezi toată discuția)
Vanzare cumparare padure Hamarsold100 Hamarsold100 Eu am o padure de 100 de ha, are in jur de 30000 de mc de lemn, pretul metrului cub de lemn este de 200-450 de lei, deci padurea mea ar fcae minim 6000000 de ... (vezi toată discuția)