Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general DONATIE BANI
Discuție deschisă în Contabilitate în general

DONATIE BANI

Buna ziua.
Intrebarea pe care vreau sa o adresez este legata de donatie.As vrea sa aflu ce documente trebuiesc facute de catre o firma (platitoare de impozit pe profit) atunci cand doneaza o suma de bani unei Biserici.Exista limite (conditii)in care ar trebuie sa se incadreze firma ,legat de suma pe care ar vrea sa o doneze.Daca se face un contract de donatie ,trebuie inregistrat undeva(ma refer la notar sa Admin.Financiara).
Multumesc mult.