Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu medical

Buna ziua,
Sun insarcinata in 14-15 saptamini si am beneficiat de concediu medical din data de 20/02/2010-28/02/2010 (9 zile) acesta este prelungit ptr urmatoarea perioada 01/03/2010-15/03/2010 (15 zile), doctorul specialist a zis ca din cauza problemelor aparute pe parcurcursul sarcinii voi mai merge la munca dupa 3 ani.
Din punct legal stiu ca concediul medical este de 90 de zile sau 91 zile .Cum se va proceda sa nu am probleme ?

multumesc
si eu am stat la pat TOATA sarcina, imi luam cand de la specialist, cu internare, cand de la medicul de familie ca prelungire a acestuia...ideea e ca se poate, nu-ti fa griji, tu si bb sa fiti bine! medicul te v-a sfatui cel mai bine!
sanatate multa!
Din a 91-a zi de incapacitate temporara de munca se trece prin comisia de expertiza .