Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri de sprijin pentru paduri
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri de sprijin pentru paduri

Detin 2 ha de padure (persoana fizica) si se vorbeste mult de reimpaduriri.Cum se pot obtine subventii pentru impaduriri si unde se poate apela?
Da se acorda sprijin si subventi pentru impaduriri dar pentru mai multe detali este necesar a va adresa Regiei Nationale a Padurilor - Romsilva din judetul dvs. Pentru mai multe informatii: "Regenerarea pădurilor este una din activităţile prioritare ale Regiei Naţionale a Pădurilor - Romsilva. Extinderea suprafeţei pădurilor se face prin: regenerarea tuturor suprafeţelor de pădure de pe care s-a recoltat masă lemnoasă, urmare aplicării tăierilor de produse principale, împădurirea terenurilor fără vegetaţie forestieră, care nu au alte folosinţe atribuite prin amenajament, reconstrucţia ecologică a terenurilor afectate de fenomene de degradate, aflate în administrarea regiei, precum şi a celor din afara fondului forestier."