Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... PROBLEME CU LOCUINTA!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

PROBLEME CU LOCUINTA!

Locuiesc impreuna cu mama mea. Tata a decedat de o luna. Nu s-a facut succesiune, toate actele locuintei sunt pe numele mamei si tatalui. Fratele ne-a reclamat la politie ca vrea sa primeasca cheie de la casa. Un politist incearca sa ne lamuresca sa-i dam cheie. Dar din cauza ca fratele este foarte violent nu dorim sa-i dam cheie. Ne-a amenintat cu deschiderea unui proces penal, este posibil?
Multumesc mult pentru raspunsuri!