Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale ENERGIE VERDE
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

ENERGIE VERDE

cat plateste Transelectrica pe 1kwh de energie verde celui care a produs-o si i-a funizato?
....ar fi foarte mult d comentat pe aceasta tema...deocamdata in Romania nu este prea clar....studiati Lg 220/2008 ..care inca nu are norme de aplicare si va veti convinge...va dau doar un exemplu: in lg se specifica f clar ca ptr energia produsa din energie solara se dau 4 certificate verzi ptr fiecare Mwh+ alte sume[ vezi www.opcom.ro , si nu este adevarat...de moment se aplica disp. art. 6 alin. (3) din HG nr. 1479/2009 asa ca....trageti concluzia...
....ptr eoliana exista o cerere de cel putin 14 000 Mwh dar reteaua de transport electricitate din Romania nu poate suporta decat 4 000 MWh ...
va multumesc pentru raspuns...am sa citesc ceea ce mi-ati recomandat...o zi frumoasa :)