Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Proprire
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Proprire

Buna ziua.
Scuze ca revin cu o intrebare,dar nu am fost lamurit.
Primesc o indenizatie conform legii 215/1997. Se poate crea proprire de 1/3 la aceasta indemnizatie care este 525 lei? Daca nu, unde pot sa ma apelez pentru lamurirea acestei nelegalitati?
Multumesc.
Se pune poprire pe salariu sau pe orice venituri cu caracter periodic.