avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 722 soluții astăzi
Forum Activitate delia25

Activitate delia25

Răspuns la discuția Concedii medicale suprapuse
cel din perioada 01.06-18.06 - cod indemnizatie 01 este in continuare din luna mai
Buna ziua,

Am un angajat cu 2 concedii medicale emise in aceeasi perioada: unul este in perioada 15.06.2012-19.06.2012- cod indemnizatie 06 si unul in perioada 01.06.2012-18.06.2012 - cod indemnizatie 01, emise de 2 medici. Nici unul dintre acestia nu vor sa le modifice pt ca spun ei cnf legislatie cel cu codul 06 are prioritate. Cum sa procedez? Cum le inregistrez? Care este legilsatia?
Multumesc.
Răspuns la discuția Modificare fisa postului
I-am schimbat functia, din operator introducere date in economist, dar face exact aceleasi lucruri pe care le face si inainte.
Buna ziua,

Am schimbat incadrarea unui angajat dar nu are nici o atributie schimata, este necesar sa ii schimb fisa postului?
Buna dimineata,

Pot face cerere de incetare cu acordul partilor in zi nelucratoare? Adica cu 30.06.2012?
Un angajator nu a raportat concediile medicale? Ce se poate intampla? Multumesc.
Răspuns la discuția Impozit salariu
Dar poate fi luat in calcul la fondul pentru persoanele cu handicap?
Răspuns la discuția Impozit salariu
Am un salariat pensionat pe caz de boala gradul 3 (diabet), acesta poate fi considerat persoana cu handicap?
Discuție Impozit salariu
Persoanele pensionate pe caz de boala cu grad de invaliditate 3 platesc impozit pe salariu? Acestea pot fi considerate persoane cu handicap?
Multumesc
Buna dimineata,
Lucrez la o firma care are 8 sedii secundare? Cum depun fisele fiscale? La marii contribuabili pe cui-ul firmei, sau fiecare punct de lucru pe cif-ul lui la marii contribuabili? Multumesc