avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 204 soluții astăzi
Forum Activitate Liviump

Activitate Liviump

Si ce face statul cu aceste bunuri pline de gunoaie, insalubre si neingrijite?
Le vinde sau ce face cu ele?

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Doar statul culege succesiunile vacante..

Buna ziua.
Cum pot intra in posesia unei "mosteniri vacante"? Nu am legatura cu istoria locului sunt doar vecin.
Ma poate ajuta cineva?

Multumesc!
Buna ziua. Am o problema similara dar mai grava zic eu. Vecinul meu nu numai ca nu a lasat rost de dilatatie dar a construit si a lipit peretele de peretele meu. Ce se poate face in acest sens?
Multumesc anticipat.
AM ACEEASI PROBLEMA SI AM SI ARHIVA SI NU REUSESC NIMIC
......

modimpex a scris:

daca nu introduc angajator nou nu imi permite programul sa trec mai departe; toate meniurile sunt inactive pana nu introduci angajatorul.
eu am ami facut aceste operatiuni la o alta firma la care am fost angajata si acolo a mers.
am parcurs exact pasii care sunt in ghidul de instalare si nu merge.
am confruntat telefonic toate datele din programul vechi si corespunde totul..



SI DACA IMOBILUL NU ARE CARTE FUNCIARA UNDE SE MAI POATE AFLA PROPRIETARUL IMOBILULUI?
MULTUMESC ANTICIPAT
Buna ziua.
Referitor la cele mentionat de dvs. as dori sa stiu articolul de lege prin care se mentioneaza ce a-ti scris dvs. si anume: " - nu au voie sa aiba alte activitati economice sau comerciale; "

Multumesc anticipat
Buna ziua,

As avea o intrebare daca i-mi poate raspunde cineva!
Vreau sa ma angajez pe functia de contabil si casier la o asociatie de proprietari pe baza unui contract de prestari servicii cu societatea pe care o detin.

Intrebare:
Ce conditii trebuie sa detina societatea si eu pentru a putea incheia un astfel de contract?

Mentionez urmatoarele:
1. Eu detin un certificat de administrator imobile/condominiu - fara atestat de la primarie.
2. Societatea nu este membra CECCAR momentan. (urmeaza in cateva saptamani sper).

Multumesc anticipat!
Buna ziua,

As avea o intrebare daca i-mi poate raspunde cineva!
Vreau sa ma angajez pe functia de contabil si casier la o asociatie de proprietari pe baza unui contract de prestari servicii cu societatea pe care o detin.

Intrebare:
Ce conditii trebuie sa detina societatea si eu pentru a putea incheia un astfel de contract?

Mentionez urmatoarele:
1. Eu detin un certificat de administrator imobile/condominiu - fara atestat de la primarie.
2. Societatea nu este membra CECCAR momentan. (urmeaza in cateva saptamani sper).

Multumesc anticipat!
Am o intrebare referitoare la autorizarea din partea primariei a administratorului de imobile si anume:
Fiind asociat intr-un SRL si avand certificat de absolvire curs administrator imobile si caen 6832 secundar, pot sa lucrez ca administrator imobile pe baza de contract (prestari servicii) fara sa detin autorizarea din partea primariei?
Multumesc anticipat.
Buna ziua,
Ma puteti ajuta cu un cod caen pentru activitatea de vanzare de legume fructe in piata? Care ar fi codul corect? 4771?
Multumesc anticipat!