avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 145 soluții astăzi
Forum Activitate elig

Activitate elig

Buna ziua!Ma aflu in concediu crestere al doilea copil din sept.2010 si am contract pe perioada nedeterminata din 2004 in cadrul unei SC.
Am vazut ca s-au schimbat multe lucruri in ceea ce priveste dreptul mamelor, as vrea sa va intreb in ce conditii te poate concedia angajatorul daca est iin CIC?
Se poate sa te concedieze inainte sa te intorci la serv dupa doi ani?
Mai este valabil faptul ca este obligat sa te primeasca inca 6 luni dupa intoarcerea din CIC?
Va multumesc.
As vrea sa va intreb daca se va face media salariilor pe ultimele 12 luni in cazul in care am lucrat 1 luna jum, 2 luni de prenatal iar restul de 9 luni am fost in concediu crestere primul copil.
Va multumesc.
Răspuns la discuția Ajutor nastere al doilea copil
Multumesc.
Răspuns la discuția Ajutor nastere al doilea copil
Margareta Stanciu a scris:

www.avocatnet.ro/content/art...

Buna ziua!As vrea sa va intreb daca pentru nasterea celi de al doilea copil se mai da ajutorul acela de la primarie(nu stiu exact cum se numeste, nu este vorba de trusou, era ceva de la cel de al doilea copil).
Va multumesc.
Buna ziua!
As vrea sa va intreb daca salariul acela mediu pe unitate primit la nastere poate fi trecut pe adeverinta de venit pe luna nasterii copilului pentru a fi luat in calculul indemnizatiei.
Va multumesc.
Buna ziua!
Noi vrem sa obtinem un credit prin Prima Casa si am ajuns in stadiul urmator: am dus actele de proprietate la banca, inclusiv antecontractul.Ce urmeaza acum si cam cat mai dureaza?Va multumesc.
Este posibil sa se micsoreze indemnizatiile deCCC si alocatiile copiilor?Daca tot scad toate veniturile????
Va multumesc.
Răspuns la discuția concediu medical dupa CIC
Va multumesc.Care ras[uns este valabil?
Răspuns la discuția zile concediu analize sarcina
Vamultumesc.Da, am anuntat angajatorul.