avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 683 soluții astăzi
Forum Activitate dalama

Activitate dalama

multumesc frumos...da este de acord....asistenta juridica la tribunal???
Voi incerca sa ii ajut cat pot ..vbim de un copil imobilizat intr-un scaun cu rotile, cu un diagnostic crunt....dar cu un lipici=D>, va multumesc
Multumesc...incerc sa ajut o persoana pt acel copil de care m`am atasat tare mult....as mai avea o intrebare cam cat ar costa un avocat pt o astfel de procedura?
Multumesc mult
Am si eu o prietena in aceasi situatie doar ca, cel mic este cu handicap grav...va este suficienta declaratia tatalui??/ daca obtineti vreo cerere tip va rog din suflet sa imi dati si mie modelul...
Buna ziua. am si eu o intrebare legata de adoptia unui copil provenit dintr-o relatie anterioara a mamei...
Copil cu handicap grav, rezultat in urma unei rel de concubinaj, dat in grija mamei, tatal fiind obligat sa plateasca pensie alimentara lucru nefacut de catre acesta....mama sa recasatorit si doreste ca toata familia sa beneficieze de acelasi nume de familie...
Mentionez ca tatal natural lucreaza cica in strainatate, momentan este in tara ..o declaratie notariala prin care sa zica ca parasesye tara si ca nu are de gand sa se prezinte la nici un proces o va ajuta pe mama??
si daca ma puteti ajuta cu o cerer tip sau cu idee despre cum ar trebui formulata cererea..mersi frumos
In anul 2008 am obtinut un imprumut pt nevoi personale de la ........., initial rata era de 118, 86 euro, in ziua de azi platesc 178 euro....mentionez ca in anul 2010 salariul meu a scazut la jumatate motiv pt care nu stiu daca exista vreo posibilitatea sa imi recalculeze rata??/
Creditul nu este ipotecar si nu am nici giranti..
Multumesc
In urma cu 2 ani am solicitat un credit de nevoi personale....acum salariile s-au micsorat, dar rata a ramas aceeasi ...intrebare: pot solicita bancii o recalculare a ratei???
multumesc
Răspuns la discuția recuperare bani
Domnule Clement Pintilie...credeti-ma pe cuvant ca asta stiam deja nu aveam nevoie de un ecou...tocmai pt a ma informa despre "comentat si de dovedit" am indraznit sa descriu aceasta situatie...
Scuze pt deranj...
Răspuns la discuția recuperare bani
o pot da in judecata???
Discuție recuperare bani
Am imprumutat unei persoane aflate in dificultate bani"normal", ca fara vreun act..am doar hartia emisa de banca prin care am transferat banii respectiv prin western union...
Multumesc
Răspuns la discuția functionar sau psiholog
Sunt absoleventa a Facultatii de Sociologie si Psihologie specializarea psihologie, a unui master in cadrul Facultatii de Psihologie specializarea Managementul Resurselor Umane....institutia ne` a adus la cunostinta faptul ca ar trebui sa ne inscriem in colegiul psihologilor.()...insa eu nu doresc acest fapt...ma pot obliga??
Mentionez ca nu profesez ca si psiholog, sunt incadrata pe functie publica...si astfel nu am nici un an vechime in psihologie...cand m`am angajat se solicita absolvent de stiinte socio umane respectiv, sociolog, psiholog...etc
Se vehiculeaza tot felu de zvonuri legate de bligatia de a te inscrie la acest colegiu....
Colegii mei, personal contractual sunt incadrati ca psiholog, ei aplicand teste facand evaluari semnand documente cu specializarea psiholog, nu ca si mine inspector....avand si vechime ca psiholog , eu insa nu..
Sper ca am fost cat de cat coerenta in explicatii, orice nelamurire aveti va rog sa ma intrebati, interesul e al meu
Va multumesc