avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 367 soluții astăzi
Forum Activitate LILIANA MATEI

Activitate LILIANA MATEI

buna ziua,pt.documentatia eliberari autoizatiei de construire am platit un proiectant in domeniu dar situatia s-a agravat si de 2 ani de zile am dacat certificat de urbanism spune-ti-mi va rog ce pot face ,cui sa ma adresez fiindca proiectantul nu este de gasit si am nevoie de autorizatie de construire cui sa ma adresez?mi se va elbera autorizatia doar cu certificat de urbanism?cu respect liliana matei
Buna ziua spune-ti-mi va rog am construit o casa pe pamantul fiului meu ,sunt cu uzulfructviager pe contractul pamantului,ce trebuie sa fac pt.a avea acelasi contract si pe casa?multumesc anticipat
cnd termii facultatea si iti gasesti o slujba la peste 25 km de localitatea unde stai poti beneficia de prima de instalare si cat este aceasta multumesc
Discuție caz social
persoana cu handicap grad 1 grav i s-a sistat indemnizatia pt a-si putea plati ingrijitorul deoarece nu a fost gasit acasa de asistenti sociali fiind plecat pe o perioada mai lunga la fratele sau in strainatate spune-ti-mi va rog daca isi poate recupera bani cand se intoarce inapoi.pe certificatul de handicap specifica clar grad 1 cu indemnizatie
Discuție mostenire
parinti mei au cumparat o gradina acum 25 de ani pe atunci nu se faceau acte de proprietate ce au de facut pt. a deveni proprietari deoarece adevarati proprietari au decedat
SOTUL MEU AMOSTENIT DE LA TATAL SAU O PARCELA DE OAMANT PE CARE SI-A CONSTRUIT CASA VERISORUL LUI CE TREBUIE SA FACA?NU ARE ACTE DE PROPRIETATE
AM MOSTENIT DE LA MAMA MEA MAI MULTE LOTURI DE PAMANT,NOI SUNTEM 4 FRATII POT SA-MI PRIMESC TITLUL DE PROPRIETATE DACA EI NU SE PREZINTA PT.A DA CURS ACTELOR DE A DEVENI PROPRIETARI FINDCA EU VREAU SA INTRU IN POSESIA ACTELOR,CUI AR TREBUI SA MA ADRESEZ?
Discuție somaj
am lucrat in irlanda 2 ani si 2 luni si nu am beneficiat de somaj in cel stat ,,ce trebuie sa fac mai departe,situatia asta este din noimbrie 2009 si pana in prezent nimic
Discuție proiect casa
vreau sa-mi construiesc o casa c-am la jumatatea terenului fata de fatada celorlalte case am nevoie de proiect sau nu?
BUNA SEARA as vrea sa stiu daca se poate ca persoanelor cu handicap grad 1 permanent sa beneficieze ajutor financiar si in comunitatea europeana