avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 555 soluții astăzi
Forum Activitate neon butterflies

Activitate neon butterflies

Răspuns la discuția Refuzul semnarii fisei postului
initial fisa a fost facuta in graba si nu cuprinde tot; este vb despre un inspector protectia muncii.
ce se poate face daca un angajat refuza sa semneze o anexa a fisei postului care este conforma cu activitatea sa dar s-a omis in prima faza cand a fost intocmita fisa postului.
Răspuns la discuția urgent!
intelesesem ca daca a depasit 55 de ani trebuie sa faca examenul medical din 6 in 6 luni, dar nu am gasit unde este specificat; in concluzie, ce fac cu acesti muncitori tinand cant ca am nevoie de ei la inaltime?
Multumesc .
Răspuns la discuția urgent!
IMI PUTETI SPUNE VA ROG UNDE ESTE PRECIZAT, ART. MAI EXACT. MULTUMESC MULT
Discuție urgent!
in constructii daca muncitorii au implinit 55 de ani nu mai au voie sa lucreze la inaltime?
multumesc, dar ma incurs la calcul. ce reprezinta d, sau mai exact cum se calculeaza?
intr-o firma de constructii cine face evaluarea muncitorilor si la ce perioada?
Răspuns la discuția rog raspuns
si daca face un accident de circulatie? in fisa postului nu i scrie ca are si indatoriri de conducator auto.
Discuție rog raspuns
s.c. are angajata cu 2 ore un mecanic auto in varsta de 68 de ani. Are voie sa conduca autoturismele din unitate pe drumurile publice?
ce trebuie mai exact , sau cum trebuie procedat cu fisele post ale angajatilor ref. la modificarile din ultimele 6 luni. Este vb de completari la ele? de refacerea lor?