avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 235 soluții astăzi
Forum Activitate lucaciu_nick

Activitate lucaciu_nick

Discuție Radiere SRL
detin o firma, srl si de 4 ani nu am avut activitate, contabila depunand bilantutri anuale si ce mai trebuie contracost desigur. nu am datorii la fisc. intrebarea mea vine ce se intampla daca nu o radiez si nu mai depun niciun act? am inteles ca vor veni amenzi, care sunt riscurile, nu se va radia din oficiu fara sa cheltui vreo 600 lei/ multumesc
Răspuns la discuția Recurs proces
cu recurs cred.
daca stiti numarul dosarului se poate intreba
Răspuns la discuția Infiintare Firma
te adresezi la registru comertului unde ai infintat-o si acolo afli toate raspunsurile
Discuție Recurs proces
am avut proces la 2 instante diferite, judecatorie respectiv tribunal, acum mai am dreptul la recurs la curtea de apel ?
tatal meu si cu mine am deschis o intreprindere familiala, cu activitate transport taxi, tata reprezentant. intrebarea vine ce avem de platit( cas cass etc) si cat aproximativ lunar, avand in vedera ca amandoi suntem angajati cu norma intreaga ?
am o autorizatie taxi pe o firma. am masina inmatriculata pe tata, el nu are atestat taxi doar eu. intrebarea vine cum pot incepe activitate taxi pe intreprindere familiala sau ceva asemanator(fie si pe firma) ca nu pot trece masina pe mine sau pe firma , mi se cere taxa de poluare(timbru). multumesc
detin un srl cu asociat unic, fara angajat, unic administartor cu activitate taxi si as vrea fie sa radiez (s-o inchid) fie s-ai schimb administartoru. as vrea sa stiu care cat costa si cat dureaza sa schimb adminsitartoru, ca am rabdare daca vreau s-o inchid.multumesc
buna ziua am avut un accident in 2010, duna totala si doar in instatna soferul vinovat si-a recunoscut vina si acum urmeaza sa-mi dea polita de asigurare, el facand contastatie procesului verbal, abea acum a iesit vinovat. intrebarea mea e cum se calculeaza valoarea masinii mele, fiind vw bora din 2001, diesel limuzina.. se ia in considerare ca nu am utilizat-o pana in 2010 cand a avut loc accidentu. atunci dupa catalog la firma de asigurari m-a informat undeva la 6 000 euro, sau imi calculeaza cu anu astaa...eu mai pierd cei 2 ani.... multumesc!
Discuție daune asigurari
buna ziua.
am avut un accident rutier iar vinovatul a parasit locul accidentului, masina lui nefiind lovita, am luat numarul si ne intalnim in instanta. ar exista solotia recupareri unor daune de la asigurari, sau ceva birouri fara a avea asigurarea lui numai copie proces verbal de contarventie de la politist(dat soferului care a fugit) si dovada de reparatie a masinii mele.va multumesc