avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 703 soluții astăzi
Forum Activitate Carco

Activitate Carco

Răspuns la discuția mi-a expirat contractul! somaj?!
sa presupunem ca ei imi vor da sa semnez o decizie de incetare a contractului care nu are articolul si litera respectiva. ce ma sfatuiti sa fac?! sau ce sa le spun?!
MI-a expirat contractul in fabrica care am lucrat. Pot beneficia de somaj?!
tin sa mentionez ca ei mi-au oferit inca o luna de prelungire pe care am refuzat-o.
Am auzit de la cineva cum ca doar daca ma dadeau ei in somaj puteam beneficia dar asa daca am refuzat prelungirea nu mai pot beneficia. Inca n-am semnat nici o decizie de incetare a contractului, n-am semnat nimica inca. m-au invitat sa ma duc la ora 14. Sper sa ma puteti ajuta pana atunci.

Va doresc o zi excelenta!!!
Răspuns la discuția agresaj in bar
imi cer scuze dar nu va inteleg domnu' Radu la faza cu medierea si cu plangerea.
Răspuns la discuția agresaj in bar
totusi, ce risc in caz ca el va castiga potentialul proces?! banuiesc ca inchisoara sau ... ?!
Răspuns la discuția agresaj in bar
cat timp trebe sa treaca de la fapta comisa ca sa nu mai poata inainta in instanta?
sper ca m-am exprimat bine!
Discuție agresaj in bar
Bunaziua! a agresat o persoana intr-un bar, fizic! Bine! or fost si cateva cuvinte vulgare asa... de intimidare si s-ar putea sa ma dea in judecata. teoretic am facut pace dar nu stiu ce-i poate capu'. Tipu a plecat din bar pe picioarele lui si nu l-am lovit la fata deci nu se pune problema de spitalizare. o fost o bataie usoara.

Ce risc sa pierd? sau cum o pot duce la capat bine? in caz de!!!

Va rog iertati-ma daca am tiparit unde nu trebuie!
Salutare! Care este procedura pentru a oferi servici taxi pentru persoana fizica? am masina si as vrea sa ma apuc de meseria asta!
VA MULTUMESC ANTICIPAT!
Salutare! O sa fac cat mai scurt posibil. prietena mea este obligata de patroana sa vanda,partial, produse fara bon fiscal invocand aceeiasi scuza pt clientii "nu functioneaza casa!"
in caz k i-ar prinde fiscu ea ar fi vinovata cu ceva? ar avea de suferit din cauza asta?

VA MULTUMESC ANTICIPAT!!!!!
Bunaseara! astazi mi-am bagat demisia in scris, a fost semnata si acceptata si automat am intrat in perioada de preaviz de 15 zile cum scrie in contract. bun! Problema este ca sunt bolnav si nu mai pot continua. cineva mi-a zis azi ca nu este admis concediu de boala in perioada de preaviz! este adevarat?


Va multumesc anticipat si imi cer iertare dak sa mai discutata despre asta deja!
Răspuns la discuția au nevoie de autorizatie sau nu?!
Va rog ajutati-ma! :((