avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Activitate stefaniaalina75

Activitate stefaniaalina75

Am cumparat o locuinta prin credit ipotecar in lei, prima asigurare a locuintei si a creditului au fost facute in lei (152000 lei), iar anul urmator am facut ambele asigurari in euro (35000 E). Asigurarile au fost facute in favoarea bancii. Este o problema ca eu am creditul in lei si asigurarea la suma este in euro?
Răspuns la discuția Sporuri
Va multumesc!
Discuție Sporuri
Sotul lureaza ca electrician la spital poate beneficia de sporuri conform ordinului 547/2010?
Sunt functionar public si vreau sa ma suspend pentru a putea merge sa lucrez la cancelaria prefectului. Este posibila suspendarea?
Răspuns la discuția Petitie
da
Discuție Petitie
Am facut o sesizare la Consiliul Judetea de 30 de zile si nu am primit raspuns.
Ce pot face in acest caz?
Am un frate si o sora, mama le-a facut acte de vanzare cumpararepe case si terenuri, iar mie mi-a facut act de donatie. Sora a decedat anul trecut mostenitorii ei fiind fiul si sotul. Este posibil ca dupa moartea mamei sa imi sparga donatia mostenitorii sorei mele si fratele?
Discuție Cod rutier
Copilul meu are 4 ani si 100 cm inaltime dupe noul cod rutier trebuie sa achizitionaz scaun de masina? Sau poate sa mearga cu centura de siguranta?
Se poate aplica art. 16 din Legea 383/2014 (legea apiculturii) fara a incalca art.1 alin 3 din Codul Fiscal?
Răspuns la discuția Ajutor social
Mama a lucrat 10 -15 ani si a ramas fara loc de munca din anul 2000