avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 617 soluții astăzi
Forum Activitate niculinapopa

Activitate niculinapopa

Buna ziua
Asociatia de proprietari doreste sa inlocuiasca invelitoarea unui acoperis deteriorat sa dea tigla jos si sa puna tigla metalica.pe aceiasi structura
Va rog sa mi spuneti daca e necesara autorizatie de la urbanism pentru aceasta invelitoare
Anul trecut am mai facut acelasi lucru la un alt bloc .iar d-l de la Urbanism ne a comunicat ca nu este necesara autorizatie, ca nu se schimba structura acoperisului
Acum la urbanism este un alt functoinar care ,ne a comunicat ca trebuie proiect, expertza si autorizatie
Va rog respectuos sa ma lamuriti si care esste articolul din lege.
Cu multumiri
Niculina Popa
Buna ziua!
Sunt administrator la o asociatie de proprietari, si avem in executare silita dosare la un BEJ,Casa de pensii vireaza lunar pt debitoare, sume de bani in contul BEJ, iar acesta ne minte ca nu a virat. Avem o adresa scrisa cu platile efectute de la Casa de Pensii catre BEJ, Totodata Bej din neglijenta sau lipsa de profesionalism nu au trimis un dosar pt infiintare proprire la Casa de pensii din martie 2016,si ne minteau ca nu vireaza Casa de pensii. Va rog sa mi spuneti cum sa procedez pentru recuperarea banilor si unde sa reclam
Răspuns la discuția REVISAL
Va multumesc!
Discuție REVISAL
Am pierdut baza de date din calculator, am instalat pe un calculator versiunea 6.06sicand am vrut sa restaurez baza de date dupa o copie de siguranta salvata pe stick, mi-a aparut mesajul ca trebuie sa instalez versiunea pe care am lucrat
Trebuie sa dezinstalez versiunea 6.06? Apoi ce trebuie sa fac?
Va multumesc
Niculina
Răspuns la discuția Clasare ordonanta
art 316 al 1 C. proc.pen
Răspuns la discuția Clasare ordonanta
Va multumesc
Desigur ca voi contesta din nou ordonanta la prim procuror ,dar cunosc deja raspunsul ,care va fi idem ca la prima ordonanta
La cine trebuie sa ma adresez cu o plangere asupra prim procurorului si a procurorului , care tergiveseaza solutionarea legala pe motive de prietenie .....
Niculina Popa
Buna seara,
Am facut o plangere la ordonanta de clasare a primului procuror, iar instanta mi-a admis-o. urmand a se cerceta din nou, Acum am primit din nou ordonanta prin care acelasi procuror de caz claseaza cauza.
Speta se refera la un abuz in servicu, pe care , functionarii de la primarie m-au respins la un examen pe motive confidentiale.
Este legal ca aceiasi ordonanta de clasare respinsa de judecator,sa fie cercetata de acelasi procuror care a dat prima solutie ?
V amultumesc anticipat
Răspuns la discuția Impozit asociatie de proprietari
Platesc impozit pe apartament, intrebarea era daca trebuie sa platesc si impozit ca am sediul asociatiei de proprietari in apartament.
Buna ziua,
Avem sediul asociatiei de proprietari la mine in apartament,pe baza de contract de comodat, si nu am incasat nici o utilitate de la asociatie
Casiera incaseaza contributiile pe teren ,din usa in usa
Trebuie sa platim impozi?
Va multumesc
Buna ziua
Am 53 ani si sunt angajata cu contract de mandat in functia de presedinte la o asociatie de proprietari. Am lucrat la o societate timp de 25 ani cu CIM
Platesc la ANAF toate contributiile (mai putin somaj) pt salariu de 1050lei
Va rog sa -m spuneti daca se considera vechime in munca
Va multumesc