avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 682 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters24143

Activitate ContSters24143

acel mesaj l-am citit deja . "multe de spus"... Daca stie cineva sa-mi dea un raspuns clar...Multumesc!
Buna ziua,
Va rog sa imi spuneti ce act normativ prevede obligativitatea prezentarii, la unitatea de Trezorerie, a notei de fundamentare privind cheltuielile de deplasare, in momentul in care ridicam numerar pentru deplasari (institutii publice).

Va multumesc!
Răspuns la discuția Spor de treaptã la fp
PLS! As dori si eu cateva sentinte, multumesc! adresa : m_minola@yahoo.com
Imi poate trimite cineva un model de decizie privind atragerea raspunderii solidare? Multumesc!
Răspuns la discuția Dare in plata
Multumesc, dar intrebarea mea era daca mai e cazul sa depuna cerere debitorul din moment ce s-a dat si o Sentinta comerciala de acceptare a darii in plata la solicitarea creditorului si a institutiei care solicita imobilul in administrare?
Discuție Dare in plata
Pentru un debitor aflat in procedura falimentului este necesara cererea lui pt darea in plata(conform Ordinului 486/2007) a unui imobil pt acoperirea creantelor, avand in vedere ca exista solicitarea institutiei publice care doreste preluarea imobilului, incheierea judecatorului sindic de acceptare a darii in plata, acceptul comitetului creditorilor? Procedura nu a fost finalizata.
Multumesc!
Cu ce data se impune ( pt plata impozitului) un teren obtinut( ca persoana fizica) prin hotarare judecatoreasca? Cu data hotararii sau cu data la care a devenit definitiva si irevocabila? As dori sa mi se spuna actul legislativ ce prevede acest lucru.
Multumesc pt raspuns!!!
Cu ce data se impune ( pt plata impozitului) un teren obtinut( ca persoana fizica) prin hotarare judecatoreasca? Cu data hotararii sau cu data la care a devenit definitiva si irevocabila? As dori sa mi se spuna actul legislativ ce prevede acest lucru.
Multumesc pt raspuns!!!
As dori sa aflu care sunt conditiile de angajare al consilierului primarului unei institutii publice locale.Multumesc!
Le depuneti !