avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 563 soluții astăzi
Forum Activitate elena20a

Activitate elena20a

Buna ziua, puteti sa-mi spuneti, va rog, ce pot intreprinde daca judecatorul nu solutioneaza plangerea in termenul de 30 de zile?
Multumesc!

Puteti sa-mi spuneti, va rog, care este articolul cu privire la denuntarea calomnioasa?
Buna ziua,

Va rog sa ma indrumati, va rog, unde ar trebui sa depun o plangere penala impotriva unui prim procuror si cam care ar fi etapele acestui demers?

Acest prim procuror s-ar putea intoarce impotriva mea?
Buna ziua, puteti sa-mi spuneti, va rog, in ce imprejurari instanta de recurs trimite dosarul de divort la instantei de apel, pentru rejudecare? Este vorba de aceeasi instanta, sau o alta instanta de apel, din alt judet?
Buna ziua, puteti sa-mi spuneti, va rog, care este instanta competenta teritorial in cazul unei sesizari a instantei de contencios?
Buna ziua, puteti sa-mi spuneti, va rog, cum se timbreaza o cerere de certificat de grefa pentru un divort inceput in 2011?
In prezent, autoritatea parinteasca este exercitata in comun de catre ambii parinti.
As dori totusi sa stiu daca exista si o alta cale, decat aceea de a reclama la Ministerul Sanatatii.
Buna ziua,

Sunt in recurs la divort cu sotul si din pacate, fetita este la el.
A internat copila in spital fara sa ma anunte si acum spitalul refuza sa-mi dea copie dupa foaia de observatie a fetitei, desi am formulat in scris cerere de informatii medicale, la care am atasat copie dupa cartea mea de identitate si dupa certificatul ei de nastere.
Puteti sa-mi spuneti, va rog, cum as putea obliga spitalul sa-mi furnizeze informatiile in cauza....printr-o actiune la instanta de contencios administrativ|?
Buna ziua,

Prin "ultima saptamana din luna iulie" ar trebui sa inteleg intervalul 29-31.07.2013?
Puteti sa-mi spuneti, va rog, este corecta aceasta interpretare?
Puteti sa-mi spuneti, va rog, eu pe care program de relatii personale il pun in aplicare?