avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Activitate pop07

Activitate pop07

Răspuns la discuția Ce inseamna fond?
Sa dat pe site solutia la dosar ca admite cererea....explicati mi va rog ce inseamna aceasta?
Va multumesc!
Răspuns la discuția Ce inseamna fond?
Va multumesc, dar am fost citat, a fost audiat si martorul din partea politistului, nu trebuia sa dea pronuntarea?
Astazi am avut proces privitor la anularea unui proces verbal de contraventie si am primit raspuns stadiul procesual - fond. Ce inseamna aceasta ? Va rog sa imi explicati!
Va multumesc!
Buna seara,
Am contract cu cas, cass, si am platit inclusiv luna iulie 2012, am pe pfa venituri si cu cine colaborez mi-o virat cotele cas si cass, si acu apar cu un plus de 2320 ron, acesti bani i-am solicitat catre fisc printr-o cerere catre dansi in urma cu doua saptamani, astazi primesc raspuns ca nu pot sa i-mi dea acesti bani deoarece nu au primit dosarele de la cas si cass, nu au baza de date, ca s-ar putea sa dureze cam un an de zile.. Va intreb in cazul acesta ce fac cum sa procedez sa intru in posesia acestor bani? Sant bani mei si de ce sa stea acolo la ei....Nu?
Va multumesc!
Discuție CASS CAS ....
Buna ziua,
Am pe pfa un contract de colaborare cu o banca ca agent vanzari si ei spun ca vor vira contributiile catre cas si cass , ce a ce au si facut , au platit pe luna iulie, dupa cum se vede din borderou.
Mentionez ca eu am incheiat contract cu cas si cass si am platit inclusiv luna iulie, cum pot sa i-mi recuperez sumele oprite?
Va multumesc!
Buna ziua,
Am pe pfa un contract de colaborare cu o banca ca agent vanzari si ei spun ca vor vira contributiile catre cas si cass , ce a ce au si facut , au platit pe luna iulie, dupa cum se vede din borderou.
Mentionez ca eu am incheiat contract cu cas si cass si am platit inclusiv luna iulie, cum pot sa i-mi recuperez sumele oprite?
Va multumesc!
Buna ziua,
Sant pfa si as dori sa stiu ce acte imi trebuiesc ptr a incheia cu ei contract pentru a beneficia in caz de imbolnavire de foaie de boala , eu am contract cu ei , dar pentru foaie de boala ,nu, cica se plateste separat 0.85%.
Va multumesc!
Buna seara,
Va rog sa ma lamuriti cum pot afla motivul, de ce nu sa abrobat cererea depusa pentru un bilet de tratament in luna aprilie? Mama mea este pensionara anticipat partial, ce trebuie sa fac? Cui ma pot adresa, contesta??
Va multumesc!
Veniturile vor influenta indemnizatia de somaj?

tudorvaleriu a scris:

Adeverinta de venit o elibereaza Administratia financiara.


Cine elibereaza adeverinta de venit?

MIV a scris:

Ati platit in perioada de functionare cotizatia la somaj?
Daca da lichidati pfa-ul la reg comertului , apoi la finante si cu decizia de la finante si adeverinta de venit va puteti inscrie la somaj