avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Activitate dannieladany

Activitate dannieladany

Daca sunt asociat in firma,pentru depunere acte pt.prelungire sediu si autorizare cod CAEN imi trebuie imputernicire de la administrator? daca nu...cererea o fac in numele ,eu sau al lui?Multumesc anticipat.
Răspuns la discuția autorizare coduri caen
Daca am deja 4 coduri CAEN autorizate si acum vreau sa mai autorizez inca doua,in cerere trebuie sa le trec si pe cele vechi si pe astea noi?Va multumesc.
Răspuns la discuția marfa furata
La Art.148 din CF.scrie ca ....""Nu se ajusteaza deducerea initiala de TVA in urmatoarele situatii:-bunuri furate dovedite legal....etc.deci se colecteaza TVA sau nu?
Răspuns la discuția Declaratia 394
Multumesc...credeam ca s-a modificat.
Răspuns la discuția Declaratia 394
Multumesc....dar acolo e pentru 2012....la D 394 nu e reactualizat
Discuție Declaratia 394
Va rog,stiti vreu site de unde se poate copia Declaratia 394 pe 2013?
Răspuns la discuția TVA
La Art.148 din CF scrie ca ''Nu se ajusteaza deducerea initiala a TVA in cazul:.......la marfuri furate dovedite legal....etc.Am avut un furt la magazin si vroiam sa stiu daca colectez TVA la marfa intrata anterior si la care s-a dedus TVA(marfa din 2012)Multumesc pentru raspuns.
Răspuns la discuția TVA
multumesc !!
Discuție TVA
ce inseamna...nu se ajusteaza deducerea initiala a TVA?ramane dedus sau nu?
Răspuns la discuția ADMINISTRATOR / SALARIAT
Buna ziua,va rog sa-mi spune-ti daca sunt ceva modificari de la 01.02.2013,in legatura cu a fi administratorul salariat la propria firma,SRL,cu 2 asociati?Am auzit ca nu mai poate fi si salariat?