avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 189 soluții astăzi
Forum Activitate nazareionut

Activitate nazareionut

Bună ziua am și eu o întrebare trebuie sa schimb buletinul fiicei care împlinește 18 ani și sai fac și băiatului buletin de 14 ani unde locuim nu suntem proprietari și nici contract de închiriere nu avem iar persoana care nea luat în spațiu când am schimbat adresa nu este în tara cum altfel am putea proceda. Va mulțumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri
Bună ziua am făcut și eu un credit cu refinanțare la alte doua credite unul al meu unul al codebitorului la al meu am obținut adresa de închidere dar la creditul codebitorului Raiffeisen bank sa da ut cererea de pe data de 08.06.2021 și ni sa zis ca undeva la Sf lunii vom avea adresa de închidere astăzi când am mers la banca nea spus ca nu are cum sa ni-l dea pana citez " undeva pe la începutul lunii care vine" ajutați-mă cu un sfat ce as putea face sa îl obțin mai repede căci fiind sunat de banca la care am făcut creditul mi sa spus ca mi se reziliază contractul și creditul dacă nu o duc pana pe 15.07. 2021
Buna seara am o întrebare o cunoștință are o hotărâre judecătorească definitivă și irevocabilă pentru o moștenire până iese hotărârea se poate scoate o copie ceva nu știu pt a urma alte demersuri la alte instituții dat fiindcă cunoștința va urma să plece în străinătate ? Va mulțumesc pentru timpul acordat.
Discuție Pensie
Buna seara soția a fost depistată și operată pe cord deschis de defect de sept atrial (gaura la inima atriile comunicând între ele) boala congenitala din naștere am auzit căci ar beneficia de o pensie pe caz de boala mentionez că nu a lucrat cu carte de munca niciodată ceea ce vreau sa știu dacă într-adevăr beneficiază și ce acte ar fi necesare.va mulțumim anticipat
Discuție Casa
Buna seara niste prieteni acum 16 ani sau inteles cu copiii unei batrane sa aiba grija ei si sa le ramana casa intre timp cam apeox 4ani de la intelegere batrana a decedat si nu sau facut actele dupa atat timp in care sa ingrijit de casa si sau platit toate taxele aferente locuintei au vrun drept ? (Spun ca au niste hartii de la notariat precum ca mostenitorii batranei nu au nici o pretentie ) nu stiu ce hartii au sa vi le prezint . va multumesc si o seara cat mai buna
Discuție Restante
buna seara am o problema si nu prea ii dau de cap locuiesc la bloc iar de curand ni sa sistat apa potabila datorita datoriilor furnizorul apa-canal incheie contracte individuale si racordare separata pt a nu mai fi probleme dar doamna administrator nu vrea sami elibereze acea adeverinta de la asociatie pt a incheia contract cu furnizorul de apa datorita unor penalitati care le am ce se poate face in acest caz caci nici de bani nu dispun sa le achit ca daca erau nu erau o problema am incercat sa vb cai dau esalonat panaii achit si tot nu vrea ce pot sa mai fac altceva. va multumesc
Răspuns la discuția Procura iesire din tara cu masina
deci vreau sa ajung in belgia mentionez ca voi ramane mai mult si sa inteleg ca nu imi trebuie procura?
buna ziua am si eu o nelamurire in legatura acu un autoturism care e pe numele lui tata si vreau sa plec in strainatate cu el ceea ce vreau sa stiu e daca imi trebuie procura sau nu fiinda caci printre prieteni unii spun ca imi trebuie altii ca nu. va multumesc si imi cer scz daca nu am postat unde trebuia
Răspuns la discuția abonament telefonie mobila
multumesc
Răspuns la discuția popriri girant
multumesc mult