Media Intră în comunitate
avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 994 soluții astăzi
Forum Activitate stefiflavia

Activitate stefiflavia

Imi spune cineva care va fi salariul unei persoane care se va angaja la o primarie pe postul de : - inspector , grad profesional asistent, clasa I, clasa de salarizare 34, gradatia 3 si ,
- inspector , grad profesional principal, clasa I, clasa de salarizare 40, gradatia 3.
Va multumesc.
In anul 2009 personalul contractual din primarie a beneficiat de un spor de dispozitiv de 25%. In urma controlului curtii de conturi s-a constatat ca aceste drepturi nu erau legale si drept urmare trebuie recuperata toata suma - restul de plata cu contributiile angajatului. Intrebarea este cum recuperez contributiile aferente anului 2009 si retinerea din salar cum se face? Va multumesc.
Am o masina adusa in tara in anul 2006, am platit vama 7800 lei noi, in anul 2006. Daca s-a platit vama mai trebuie platita taxa de timbru daca o vand?
Răspuns la discuția Vreau sa deschid o farmacie
multumesc
Se poate deschide o farmacie daca nu ai terminat facultatea de farmacie. Am absolvit postliceala de farmacie - 3 ani? Ce conditii trebuie sa indeplinesc pentru a deschide o farmacie.
Va multumesc.
Discuție retinere salar
va rog frumos sa ma ajutati cu o problema - in baza unei sentinte judecatoresti definitive si irevocabile trebuie sa fac niste retineri din salar. Intrebarea este ce documente se intocmesc pentru a instiinta salariatul si cu cat timp inainte trebuie instiintat ca i se va retine din salar? Va multumesc.