avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 636 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters288491

Activitate ContSters288491

daca nu aveti nimic pe numele dvs.nu au ce sa va execute.asa ca puteti sa nu mai platiti ca nu au ce sa va faca.va pot pune poprire pe conturi si sa va ia o parte din bani,pana a stingerea debitului...dar pe indemnizatie nu au dreptul.daca trec 3 ani,se prescrie dreptul de a cere executare silita :)
Răspuns la discuția Card de salariu
multumesc!
Răspuns la discuția Card de salariu
stiu ca nu este oblgatorie plata pe card.Intrebarea mea era daca imi pot pastra primul card,fara sa tot imi fac altele cand imi schimb angajatorul.
Buna ziua,

Am un card de salar la o banca.De curand am schimbat angajatorul si mi-a spus sa-mi fac alt card de salar,la o alta banca.De ce nu il pot folosi tot pe acelasi? Daca imi schimb angajatorul de mai multe ori pe an,imi tot fac atatea carduri??Nu e o prostie?
Stie cineva sa-mi raspunda? Multumesc
Buna ziua,

Cum pot afla daca o firma are autorizatie de functionare?(este vorba defapt e un atelier auto) Multumesc
Nu cred ca este nevoie.Stiu pe cineva care in trecut a lucrat ca si vatmana si si-a deschis o gradinita particulara.
Bineinteles ca nu doresc sa am poprire pe cont,doar ca nu inteleg cum este posibil.Voi face mai multe investigatii...daca tot s-a ridicat poprirea,nu trebuia sa fiu si eu anuntata de cel care a dispus ridicarea ei?
Buna ziua

Astazi am fost pe la banca sa ma interesez de contul meu bancar pe care am avut poprire din anul 2009.Cei de la banca mi-au spus ca nu am nici o poprire...Se poate asa ceva? Eu nu am avut cum sa-mi platesc datoria catre ei si nu inteleg de ce nu mai am poprire? Cine a ridicat-o?
Va rog daca stie cineva sa-mi raspunda,pentru ca nu mai inteleg nimic...Va multumesc!

Mai este cineva de pe acest forum in situatie similara?
daca pe langa ipoteca aveti si garantie personala,banca va executa si pe voi pana isi va recupera in totalitate suma pe care voi o datorati(pana se stinge datoria),chiar daca vi s-a vandut apartamentul.banca va poate executa ,mai departe
Persoana respectiva are dubla cetatenie- la expirarea buletinului de romania nu isi mai face altul.in tara ea nu figureaza casatorita- si nici nu va figura. De aceea intreb daca poate sa-si cumpere o casa pe numele ei de fata.multumesc