avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Activitate madalina0106

Activitate madalina0106

Deci si cei care au facut varsta de pensionare dar nu au fost eligibili inainte sa primeasca pensie acum or sa primeasca ? am 11 ani de vechime
Răspuns la discuția pensia minimă garantată
O intrebare in legatura cu noua lege a pensiilor...... daca am facut varsta de pensionare de 2 ani dar am avut doar 11 ani lucrati si nu m am incadrat pentru a primi pensie acum dupa noua lege pot primi minimul de pensie /
Care este cea mai rentabila declaratie cu un apartament inchiriat pe booking . Din noua lege nu am inteles prea multe .
Va multumesc , ma gandesc ca e cam mare bataie de cap sa merg in instanta pentru o talpa tocita si probabil nici nu voi avea castig de cauza ... doamna mi a zis ca fiind secand imi asum sa aiba defecte ....

adriandimitriu a scris:

politia se ocupa de probleme penale. nu e obiectul lor de activitate. aici e o problema civila/ comerciala. pentru asta se face plangere in instanta

Multumesc frumos !

adriandimitriu a scris:

politia se ocupa de probleme penale. nu e obiectul lor de activitate. aici e o problema civila/ comerciala. pentru asta se face plangere in instanta

Buna ziua,care ar fi rezolvarea in drept civil pt un produs primit partial corespunzator .

tgeorgescu a scris:

Nu stiu daca livrarea unui produs partial corespunzator este fapta penala, asa ca Politia s-ar putea sa nu se bage, deci va trebui sa rezolvati problema in drept civil.

Buna ziua , am achizitionat o pereche de cizme pe facebook si nu sunt multumita de produs acesta avand tocul tocit rau doamna nu mi a spus si nici eu nu am intrebat ....am incercat sa fac retur dar doamna nu accepta sa il primeasca inapoi . Pot face ceva ? Daca depun plangere la politie rezolv ceva ? Multumesc
Buna ziua , daca am 10 ani lucrati si varsta de pensionare pot lua pensie ? S a schimbat legea sau imi trebuie 15 ani
Buna ziua , vreau sa cumpar un teren dar propietarul are alzheimer fetele lui vror sa il dea dar nu stiu cum ar trebui sa procedez ....fetele nu sunt tutore pt el ...care ar fi pasii corecti de urmat sa nu ma trezesc dupa ca vror pamantul inapoi
Multumesc frumos pentru raspunsuri !